Medycyna estetyczna

Serwis na temat operacji plastycznych

Medycyna estetyczna – sprzymierzeniec w walce ze zmarszczkami

Skuteczne usuwanie zmarszczek jest możliwe! Nowoczesne zabiegi medycyny estetycznej pozwalają na uzyskanie spektakularnych efektów od ręki.

 Tam, gdzie zabiegi kosmetyczne są zbyt mało skuteczne, a chirurgia plastyczna jest za bardzo inwazyjna, najlepsze rezultaty przynosi medycyna estetyczna. To stosunkowo nowa dziedzina medycyny, która skoncentrowana jest przede wszystkim na poprawie wyglądu, a tym samym samopoczucia pacjentów.

Zmarszczki nie muszą dotyczyć Twojej skóry

Zmarszczki są efektem upływającego czasu. Chociaż często mówi się, że dodają uroku, to jednak większość kobiet nie jest zadowolona perspektywą ich posiadania.

Czas pojawienia się zmarszczek na skórze jest dość indywidualny, ale procesy starzeniowe rozpoczynają się już od 25. roku życia. Można opóźnić je przez stosowanie dobrych kosmetyków anti-aging, przez prowadzenie zdrowego trybu życia i właściwą ochronę skóry, w tym przed promieniowaniem UV. Jednak wtedy, gdy do powstania zmarszczek już doszło, można skorzystać ze specjalnych zabiegów, które pozwalają na odwrócenie skutków upływającego czasu.

W ramach medycyny estetycznej prowadzi się szereg różnych zabiegów, które skoncentrowane są na różnych problemach skórnych i na ich profilaktyce. Największą część zabiegów stanowią jednak te poświęcone likwidowaniu oznak starzenia – wiotkości, małej jędrności skóry, zmarszczek, zaburzonego owalu twarzy.

 Co medycyna estetyczna jest w stanie zaoferować kobietom ze skórą ze zmarszczkami?

Redukcja zmarszczek wypełniaczami

Wśród najczęściej prowadzonych zabiegów medycyny estetycznej na zmarszczki znajdują się zastrzyki z kwasu hialuronowego. To związek naturalnie występujący w organizmie człowieka i innych organizmów żywych, który jest częścią skóry właściwej. Jego zadaniem jest wiązanie wody i dzięki temu utrzymuje on prawidłowy poziom nawilżenia, jędrności i elastyczności skóry.

Z wiekiem skóra traci jednak kwas hialuronowy, czego efektem są widoczne zmarszczki. Rozwiązaniem jest wtedy wypełnienie ich tym samym związkiem, dzięki czemu zabieg jest bezpieczny i skuteczny.

Kwas hialuronowy najlepiej nadaje się na:

  • zmarszczki w okolicy oczu, w tym „kurze łapki”
  • zmarszczki na czole
  • fałdy nosowo-wargowe
  • zmarszczki w okolicy ust, tak zwane „zmarszczki palacza”

Wstrzyknięcie kwasu hialuronowego w zmarszczkę powoduje jej wypełnienie – zmarszczka zanika albo staje się znacznie mniej widoczna.  Efekt zabiegu utrzymuje się przez około 6-12 miesięcy, ale zależny jest od indywidualnych predyspozycji pacjenta.

Redukcja zmarszczek botoksem

Botox jest drugim popularnym specyfikiem na zmarszczki. Medycyna estetyczna wykorzystuje go bardzo często. To substancja neurotoksyczna, ale w niewielkich ilościach pozwala na uzyskanie efektu odmłodzenia twarzy.

Zasada działania botoksu polega na porażeniu nerwu odpowiedzialnego za ruch mięśnia. Właśnie dlatego zabieg najlepiej sprawdza się w przypadku zmarszczek mimicznych, za które odpowiadają mięśnie. Dochodzi wtedy do wewnętrznego rozluźnienia mięśnia i do wygładzenia zmarszczki.

Botox najlepiej nadaje się na:

  • zmarszczki między brwiami, tak zwana „lwia zmarszczka”
  • zmarszczki poprzeczne czoła
  • zmarszczki na nosie, tak zwane „zajęcze bruzdy”
  • zmarszczki wokół oczu, w tym „kurze łapki”
  • zmarszczki na brodzie
  • zmarszczki na szyi

Zabieg wykonuje się podobnie jak w przypadku wypełniania zmarszczek kwasem hialuronowym – odpowiednia dawka botoksu wstrzykiwana jest bezpośrednio w zmarszczkę. Czas widoczności efektu to najczęściej 3-6 miesięcy.

Redukcja zmarszczek laserem CO2

Laser CO2 ma bardzo szerokie zastosowanie w medycynie estetycznej. Służy przede wszystkim do regeneracji skóry i jej kontrolowanej stymulacji z użyciem mikroskopijnej wiązki światła.

Zabieg pozwala na uzyskanie widocznych efektów już po pierwszym razie – to napięcie, wygładzenie skóry, zmniejszenie niedoskonałości takich jak zmarszczki, blizny czy rozstępy.

Do skorzystania z powyższych zabiegów medycyny estetycznej na zmarszczki zaprasza Akademia Medycyny Estetycznej Ursynów: https://ursynow-ame.pl/.

 

LEAVE A RESPONSE

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

You Might Also Like