Medycyna estetyczna

Serwis na temat operacji plastycznych

Wiele osób przed podjęciem ostatecznej decyzji o wykonaniu zabiegu medycyny estetycznej zastawia się, czy jest to bezpieczne oraz jakie działania niepożądane mogą wystąpić. Mimo że w przeważające większości są to zabiegi nieinwazyjne, wątpliwości pozostają. W Internecie również ciężko jest znaleźć konkretną odpowiedź na nurtujące pytanie. Poniżej postaramy się przedstawić wszystkie najważniejsze informacje dotyczące zabiegów medycyny estetycznej, przeciwwskazań, skutków ubocznych oraz jednoznacznie odpowiedzieć na pytanie – czy medycyna estetyczna jest bezpieczna?

Czym są przeciwwskazania do przeprowadzenia zabiegu?

Wszystkie zabiegi niosą za sobą ryzyko pojawienia się działań niepożądanych. W końcu dochodzi do działania zewnętrznego mającego wpływ na organizm, nigdy do końca nie wiadomo, jaka będzie reakcja. Idealnym przykładem jest stosowanie leków. Również posiadają bardzo szeroką listę możliwych skutków ubocznych. Mimo to, w celu leczeniu zażywamy je bez większych wątpliwości, zdając sobie sprawę z ewentualnych konsekwencji. W tym miejscu warto jest zwrócić uwagę na pewną zależność – każdy lekarz oraz specjalista przed przepisaniem danego leku lub wykonaniem zabiegu przeprowadza z pacjentem wywiad. Celem jest ustalenie przebytych chorób, stwierdzonych alergii, nadwrażliwości na dane produkty. To właśnie wywiad pozwala na uniknięcie pojawienia się działań niepożądanych. Oczywiście nie oznacza to eliminacji ryzyka w 100%. Niemniej jednak na podstawie uzyskany informacji specjalista jest w stanie ocenić, czy może być przeprowadzony dany zabieg.

Działania niepożądane

Niestety często mimo bardzo dokładnego wywiadu przeprowadzonego z pacjentem może dojść do wystąpienia działań niepożądanych. Występują one bardzo rzadko i w skrajnych przypadku, niemniej jednak ryzyko pozostaje. Nikt nie może dać pewności, że nie pojawią się skutki uboczne. Niektóre wręcz są wpisane w charakter danego zabiegu, jak na przykład lekki obrzęk lub siniak w miejscu ukucia po zabiegu powiększania ust kwasem hialuronowym. W takim przypadku w zasadzie nie wiele trzeba robić – zmiany same po pewnym czasie znikną. Nie zawsze tak się dzieje, dlatego zawsze po pojawieniu się niepokojących oznak należy udać się do specjalisty, który określi, czy są to zwykłe skutki uboczne, które same ustąpią, czy konieczne jest przeprowadzenie dodatkowych badań i wdrożenie leczenia lub obserwacji zmian.

Zabiegi medycyny są w pełni bezpieczne!

Konieczne jest jednak spełnienie dwóch warunków: przed przeprowadzeniem zabiegu specjalista przeprowadzi wywiad, a zabieg wykonywany jest w profesjonalnej klinice. Niestety nader często można napotkać ogłoszenia osób prywatnych, które w domowym zaciszu wykonują różne zabiegi, za niską cenę. Najczęściej takie osoby nie posiadają wykształcenia kierunkowego, a zabiegi przeprowadzają na podstawie własnych obserwacji i doświadczeń osobistych. Jest to dość niebezpieczne i należy unikać takich propozycji.

W Warszawie profesjonalne zabiegi medycyny estetycznej przeprowadzone są przez specjalistów w Akademii Medycyny Estetycznej, a oferta pełna jest ciekawych i innowacyjnych zabiegów.

LEAVE A RESPONSE

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

You Might Also Like