Medycyna estetyczna

Serwis na temat operacji plastycznych

Nie da się zaprzeczyć, że często depilacja jest bardzo uciążliwa. Szczególnie w lato, gdy praktycznie codziennie należy golić widoczne miejsca. Nieco dłużej utrzymują się efekty depilacji woskiem lub depilatorem. Niestety mimo to zabiegi trzeba powtarzać dość często. Rozwiązaniem problemu jest depilacja laserowa, która cieszy się coraz większą popularnością. Wiele osób nie wyobraża sobie, jak wcześniej radziły sobie bez tego innowacyjnego sposobu na usunięcie włosków. W opracowaniu postaramy się przybliżyć temat depilacji laserowej, przedstawić wszystkie argumenty za oraz przeciw.

Wosk, depilator, maszynka

Randka-niespodzianka po pracy. Szybki powrót do domu, prysznic oraz duża wątpliwość – ogolić nogi czy poświęcić więcej czasu i użyć depilatora lub wosku. Oczywiście pierwszą myślą i najszybszym rozwiązaniem jest sięgniecie po maszynkę. Szybkie golenie nóg ma jednak swoje wady. Chwila nieuwagi wystarczy, aby dość poważnie się zranić. Niestety w pośpiechu dość często dochodzi do uszkodzenia skóry, wygląda to nieestetycznie, szczególnie jeśli rana jest dość duża. Trudno również zatamować krwawienie. Gdy mamy tylko chwilę na depilację w zasadzie stosowanie wosku lub depilator nie mają większego sensu. Potrzeba trochę więcej czasu, aby w ten sposób usunąć włoski, które muszą mieć odpowiednią długość. Czy można pozbyć się problemu odrastających włosków na dłuższą chwilę? Z pewnością rozwiązaniem jest zabieg laserowej depilacji. Na czym polega? Poniżej krótka charakterystyka.

Laserowa depilacja

Zabieg laserowego usuwania włosów przeprowadzony przez wykwalifikowanego specjalistę jest bezpieczny i pozwala na trwałe usunięcie włosków. Tak, to prawda – nawet przez kilka lat można mieć wolne od konieczności usuwania odrastających włosków.

Mimo że depilacja laserowa jest zabiegiem nieinwazyjnym, przed jego wykonaniem specjalista przeprowadzi konsultację, wskaże, jakie są przeciwwskazania do jego przeprowadzenia oraz wykona próbę przed właściwym zabiegiem.

Jakie są przeciwwskazania do przeprowadzenia zabiegu? Należy wyróżnić m.in.:

  • ciążę i karmienie piersią,
  • blond, rude oraz siwe włosy,
  • bielactwo,
  • łuszczycę,
  • długotrwałe choroby oraz przyjmowanie określonych leków, np. złuszczających,
  • opryszczkę,
  • rozrusznik serca,
  • wcześniejsze zabiegi medycyny estetycznej,
  • epilepsję.

Czy do zabiegu należy w jakiś sposób się przygotować? Przede wszystkim około miesiąca przed zabiegiem trzeba zaprzestać usuwania włosków wraz z cebulkami, np. poprzez używanie depilatora. Oczywiście nie oznacza to, że należy całkiem rezygnować z depilacji. Można wykonywać ją przy użyciu maszynki do golenia. Należy zaprzestać wykonywania peelingów oraz zadbać o odpowiednie nawilżenie skóry. Około dwóch dni przed zabiegiem należy zgolić je maszynką – idealnie, jeśli włoski nie będą długie, natomiast po dotknięciu będzie czuć jak odrastają.

Zabieg depilacji laserowej należy wykonywać wyłącznie w profesjonalnym salonie. Depilacja laserowa w Krakowie polecana jest w Klinice Beauty Tower.

LEAVE A RESPONSE

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

You Might Also Like