Medycyna estetyczna

Serwis na temat operacji plastycznych

W ostatnim czasie powiększanie ust stało się bardzo popularne. Największym zainteresowaniem cieszą się zabiegi pozwalające na poprawę kolorytu i kształtu. Wcale nie chodzi tutaj o uzyskanie efektu jak największych ust, które wyglądają nienaturalnie. Wręcz przeciwnie. Najpopularniejsze zabiegi to te, dzięki którym naturalne usta są podkreślone i skorygowane.

Powiększanie ust kwasem hialuronowym

Kwas hialuronowy ma bardzo szerokie zastosowanie w medycynie estetycznej. Tym razem skupimy się jednak na zabiegu modelowania ust, wykonywanego przy jego użyciu. Jak przebiega sam zabieg? Polega on na wstrzykiwaniu kwasu hialuronowego w usta, który następnie jest rozprowadzany poprzez masaż. Wcześniej pacjentka zostaje znieczulona miejscowo, dzięki czemu zabieg jest w zasadzie bezbolesny. Bezpośrednio po jego wykonaniu może pojawić się opuchlizna lub siniaki w miejscu wstrzykiwania kwasu. Są to naturalne skutki i nie należy obawiać się pojawienia działań niepożądanych. Jednak jeśli dane objawy będą utrzymywać się przez dłuższy czas lub staną się niepokojące należy skonsultować się ze specjalistą.

Efekty zabiegu

Powiększanie ust kwasem hialuronowym pozwala na uzyskanie efektu naturalnych ust, o pięknym kolorze, odmłodzonych i ujędrnionych. W przeciwieństwie do innych zabiegów nie powstaje efekt sztuczności – usta nie stają się nienaturalnie duże. Zabieg pozwala na wymodelowanie ust – kąciki oraz kontur ust są uniesione, a różnica w objętości pomiędzy górną a dolną wargą wyrównana. Poprawa kolorytu ust to kolejny rezultat zabiegu.

Zabieg powiększania ust kwasem hialuronowym powinny przeprowadzić osoby, którym zależy na:

  • wymodelowaniu ust: uniesieniu kącików, podkreśleniu konturu, wyrównaniu objętości górnej i dolnej wargi,
  • odmłodzeniu wyglądu ust: zarówno czerwieni wargowej, jak i okolic – wymodelowanie rynienki nosowej,
  • poprawi kolorytu: usta przestaną być blade,
  • nawilżeniu.

Efekty mogą utrzymywać się nawet do 12 miesięcy. Wiele zależy jednak od indywidualnych predyspozycji organizmu, a także wieku, stylu życia czy kondycji skóry.

Przeciwwskazania do wykonania zabiegu powiększania ust

Przed wykonaniem zabiegu powiększania ust specjalista przeprowadzi wywiad mający na celu ustalenie, czy nie występują przeciwwskazania do wykonania zabiegu, np.:

  • ciąża,
  • karmienie piersią,
  • choroba nowotworowa lub autoimmunologiczna,
  • nadwrażliwość na kwas hialuronowy,
  • opryszczka,
  • aktywne zakażenie.

Specjalista ustali także, czy wcześniej nie były wykonywane inne zabiegi, które mogą być przeciwwskazaniem.

Bardzo ważne jest, aby unikać ofert osób prywatnych wykonujących zabiegi z zakresu medycyny estetycznej. Brak odpowiedniej wiedzy oraz doświadczenia może mieć katastrofalne skutki. Nawet nieinwazyjne zabiegi przeprowadzane bez zastosowania zasad higieny mogą wywołać działania niepożądane.

W Gliwicach zabieg powiększania ust można wykonać w profesjonalnej klinice Arte Clinic Stomatologia i Medycyna Estetyczna – więcej informacji na temat zabiegu na stronie https://arteclinic.pl/medycyna-estetyczna/nawilzenie-powiekszenie-modelowanie-ust.

LEAVE A RESPONSE

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

You Might Also Like