Medycyna estetyczna

Serwis na temat operacji plastycznych

Kobiety oraz mężczyźni pragną czuć się i wyglądać młodo oraz atrakcyjnie. Niestety procesu starzenia nie da się tak po prostu zatrzymać. Nie istnieje magiczna różdżka lub przycisk, który hamuje czas. Można jednak opóźnić procesy zachodzące w organizmie oraz zniwelować i poprawić niedoskonałości, które już się pojawiły. Medycyna estetyczna w ostatnim czasie cieszy się niebywałą popularnością. Nie da się zaprzeczyć, że wynika to z większej świadomości społeczeństwa oraz docenienia drugiej strony zabiegów – ich charakteru profilaktycznego oraz wpływu na zdrowie. Kliniki medycyny estetycznej cieszą się oblężeniem pacjentów w różnym wieku. To bardzo pozytywne zjawisko. Dbanie o higienę, poznawanie fizjonomii procesów zachodzących w organizmie, zwiększona aktywność, a przede wszystkim zwrócenie uwagi na istotę aktywności fizycznej oraz zdrowej diety ma niebagatelny wpływ na zdrowie, spowolnienie procesów starzenia oraz samopoczucie.

Chcecie poznać 4 najpopularniejsze zabiegi proponowane przez specjalistów z branży medycyny estetycznej? Zaczynamy odliczanie:

  1. Usuwanie zmarszczek: botoks, a może kwas hialuronowy lub regeneracja skóry laserem frakcyjnym? Nie da się zaprzeczyć, że zmarszczki nie tylko wyglądają nieestetycznie, ale przede wszystkim dodają lat. Wbrew pozorom zmarszczki mogą pojawić się w bardzo młodym wieku, nawet u osób, które nie skończyły jeszcze 30 roku życia. Czy istnieje złoty środek pozwalający na usunięcie zmarszczek? Dostępne w drogeriach specjalistyczne kremy, niektóre bardzo drogie, mają pozytywny wpływ na skórę i jak najbardziej należy ich używać. Jednak to działanie bardziej o charakterze profilaktycznym. Natomiast jeśli zmarszczki już pojawiły się na twarzy jednym z najskuteczniejszych rozwiązań jest wykonanie zabiegu medycyny estetycznej.
  2. Powiększanie ust: która kobieta nie marzy o ponętnych, malinowych ustach? Niestety często kształt ust jest nieregularny, asymetryczny, a kolor blady. Najpopularniejszą metodą na powiększenie ust, a przede wszystkim poprawę kształtu oraz kolorytu jest wykonanie zabiegu przy użyciu kwasu hialuronowego. Sam kwas ma bardzo szerokie zastosowanie w medycynie estetycznej. Zabieg powiększania ust polega na wstrzyknięciu kwasu w okolice czerwieni wargowej. Wykonywany jest w znieczuleniu miejscowym i w zasadzie bezbolesny.
  3. Peelingi: przebarwienia na skórze, rozszerzone pory, nierówności oraz inne niedoskonałości nie tylko wyglądają nieestetycznej, ale bardzo trudno jest się ich pozbyć. Peeling to mieszanina kwasów oraz innych substancji w odpowiednich proporcjach, umieszczana na skórze. Działanie ma na celu usunięcie martwej i zniszczonej warstwy naskórka oraz wymuszenie odbudowy naskórka. Poprawiona zostaje elastyczność i jakość skóry.
  4. Leczenie nadpotliwości: jeszcze do niedawna nikt nie uznawał nadmiernej potliwości za problem. Raczej uważano, że to efekt niedbania o higienę. Należy zauważyć, że nadpotliwość dotyka wielu osób. Rozwiązaniem jest wstrzyknięcie botoksu w miejsca, w których pot jest nadmiernie wydzielany.

Zabiegi z zakresu medycyny estetycznej mogą być wykonywane w pełni bezpiecznie wyłącznie w specjalistycznych klinikach. Świetną opinią cieszy się Akademia Medycyny Estetycznej dr Szczepańska.

LEAVE A RESPONSE

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

You Might Also Like