Medycyna estetyczna

Serwis na temat operacji plastycznych

Pojawienie się pierwszych oznak starzenia na skórze to duży cios dla kobiety. Często jest to powód gorszego samopoczucia, a nawet stanów depresyjnych. Czy można wyglądać pięknie w każdym wieku? Dzisiejsza medycyna estetyczna rzuciła wyzwanie naturze. Niektóre zabiegi umożliwiają znaczne odmłodzenie i poprawę wyglądu. Nie ma żadnej reguły, ani z góry określonego momentu, w którym pojawią się zmarszczki. Niestety problem ten dotyka również osoby młode, które nie ukończyły jeszcze 30 roku życia. Czy można zapobiegać zmarszczkom? Na końcu artykułu przygotowaliśmy kilka wartościowych rad.

Jakie są efekty aplikacji botoksu?

Redukcja zmarszczek – to główny efekt po aplikacji botoksu. Poza tym skóra staje się wygładzona i wygląda młodziej. Wyróżnić można jeszcze jeden, choć mniej znany efekt botoksu, czyli zmniejszenie częstotliwości występowania bólów migrenowych.

Zabieg botoksu wykonuje się w celu:

  • usunięcia zmarszczek na czole (poprzecznych),
  • podniesienia opadających kącików ust,
  • podniesienia powiek,
  • usunięcia zmarszczek pionowych pomiędzy brwiami,
  • usunięcia zmarszczek znajdujących się przy zewnętrznej części oka, tzw. kurzych łapek,
  • usunięcia zmarszczek na szyi,
  • leczenia migren,
  • leczenia bruksizmu.

Pierwsze efekty będą widoczne po upływie kilku dni, trudno jest jednoznacznie określić moment redukcji zmarszczek, ponieważ zależy od wielu czynników. Rezultaty utrzymają się przez kilka miesięcy, zazwyczaj jest to od sześć do ośmiu miesięcy.

Kiedy pierwszy zabieg z botoksem?

Nie da się jednoznacznie określić, kiedy pojawią się pierwsze zmarszczki. Jest to uzależnione od wielu uwarunkowań. Przede wszystkim należy zauważyć, że pierwsze zmarszczki mimiczne mogą pojawić się bardzo wcześnie, już u dwudziestokilkulatki. Nie ma żadnej reguły. U niektórych osób zmiany pojawiają się bardzo wcześnie, u innych stosunkowo późno. Jeśli zmarszczki mimiczne pojawią się wcześnie warto jest już wtedy wykonać pierwszy zabieg aplikacji botoksu. Będzie on, w pewnym sensie, działał profilaktycznie.

Czy występują przeciwwskazania do wykonania zabiegu? Podobnie jak w przypadku innych zabiegów wyróżnić można kilka przeciwwskazań do aplikacji botoksu, np. ciąża, karmienie piersią, cukrzyca, przyjmowanie antybiotyków. Bardzo ważne jest, aby przed wykonaniem zabiegu specjalista przeprowadził wywiad z pacjentem, w celu ustalenia, czy nie występuje jakieś przeciwwskazanie.

W Krakowie botoks można wykonać u specjalisty w Klinice Medycyny i Ginekologii Estetycznej BONA DEA.

Jak zapobiegać powstawaniu zmarszczek?

Po pierwsze ochrona przed słońcem poprzez stosowanie odpowiednich kremów z filtrem. Poza tym trzeba pamiętać o codziennej pielęgnacji cery. Dzięki systematycznemu nawilżaniu skóra będzie promieniała. Istotne jest także zdrowe odżywianie się oraz nawadnianie organizmu, dzięki czemu skóra stanie się sprężysta. To bardzo ważna kwestia nie tylko dla wyglądu, ale również ogólnego samopoczucia i zdrowia. Dużo świeżego powietrza, mało stresu, unikanie używek – to kolejne niedoceniane aspekty, które mają znaczny wpływ na proces starzenia.

LEAVE A RESPONSE

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

You Might Also Like