Medycyna estetyczna

Serwis na temat operacji plastycznych

Zabiegi walczące ze zmarszczkami na twarzy

Zmarszczki zaczynają pojawiać się na skórze już po osiągnięciu 30 roku życia (u niektórych kobiet nawet wcześniej lub później), jednak walka z nimi nie należy niestety do najłatwiejszych. Na początku można oczywiście stosować specjalne kremy, maseczki oraz sera, jednak z czasem ich działanie staje się niestety za słabe. W takim przypadku warto zdecydować się na jeden z zabiegów z zakresu medycyny estetycznej, który z pewnością pomoże pozbyć się problemu. Jakie jednak zabiegi cieszą się największą popularnością?

Botoks

Toksyna botulinowa to substancja, która naturalnie występuje np. w zepsutych wędlinach. W ostatnich latach zyskała jednak popularność w medycynie naturalnej jako środek walczący ze zmarszczkami. Toksyna botulinowa powoduje zablokowanie impulsów nerwowych, które prowadząc do skurczów mięśni, odpowiadają za pojawianie się na twarzy zmarszczek. Efekty zabiegu utrzymują się zazwyczaj przez okres około 6 miesięcy i po tym czasie warto zdecydować się na ponowne przeprowadzenie zabiegu.

Osocze bogatopłytkowe

Kolejnym popularnym zabiegiem jest ten z użyciem osocza bogatopłytkowego, czyli substancji, która pozyskiwana jest z krwi pacjentki. Podczas zabiegu w pierwszej kolejności lekarz pobiera krew, którą następnie umieszcza w specjalnej wirówce, aby otrzymać pełnowartościowy produkt bogaty w komórki macierzyste. Tak uzyskany preparat zostaje następnie wstrzyknięty w skórę, dzięki czemu dochodzi do stymulacji produkcji kolagenu, w efekcie czego zmarszczki stają się mniej widoczne.

Nici liftingujące

Kobiety, które nie mogą pozwolić sobie na wstrzyknięcie botoksu z uwagi na dosyć wysoką cenę zabiegu, powinny zainteresować się mniej inwazyjnym produktem i nieco tańszym, czyli nićmi liftingującymi. Wspomniane nici zostają wprowadzone tuż pod skórę przy pomocy specjalnych igieł, poprawiając tym samym owal twarzy oraz likwidując niektóre zmarszczki (w szczególności te, które zlokalizowane są na szyi). W miejscach, w których nici zostały prowadzone dochodzi do zwiększonej produkcji kolagenu, który jak wiadomo, odpowiada za młody wygląd skóry.

Tagged:

LEAVE A RESPONSE

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

You Might Also Like