Medycyna estetyczna

Serwis na temat operacji plastycznych

Zabiegi dzięki którym można pozbyć się cellulitu

Cellulit to problem, który w dzisiejszych czasach dotyka nie tylko otyłe kobiety, ale również szczupłe dziewczyny a walka z nim nie należy niestety do najłatwiejszych. Oprócz odpowiedniej diety oraz aktywności fizycznej warto zdecydować się na oferowane przez gabinety medycyny estetycznej zabiegi, które w skuteczny sposób pomagają zmniejszyć widoczność pomarańczowej skórki. Które jednak z oferowanych zabiegów sprawdzają się najlepiej?

Mezoterapia

Pierwszym polecanym i cieszącym się dosyć dużą popularnością zabiegiem jest mezoterapia, która polega na wstrzyknięciu w problematyczne miejsce specjalnych substancji mających za zadanie poprawić krążenie krwi, a także przyspieszyć proces spalania tkanki tłuszczowej. Wśród najczęściej wstrzykiwanych substancji można wymienić w szczególności kofeinę, wyciąg z karczocha, a także l-karnitynę. Jeśli chodzi o efekty zabiegu, to u niektórych kobiet pojawiają się one już po pierwszym zabiegu, jednak aby były jak najlepsze, warto zdecydować się na przeprowadzenie serii co najmniej kilku zabiegów w równych odstępach czasowych.

Karboksyterapia

Kolejnym stosunkowo nowym zabiegiem pomagającym walczyć z cellulitem jest karboksyterapia, która polega na wprowadzeniu pod skórę dwutlenku węgla. Podczas zabiegu można odczuwać niewielkie „rozpychanie”, jednak zabieg nie jest zbyt bolesny. Zaaplikowany pod skórę dwutlenek węgla doprowadza do rozpadu tkanki tłuszczowej, która następnie zostaje wydalona z organizmu, a skóra odzyskuje swoją jędrność i elastyczność.

Cellulipoliza

Cellulipoliza to zabieg z zakresu medycyny estetycznej, który polega na wkłuciu w tkankę tłuszczową dwóch bardzo cienkich igieł, przez które następnie przepuszcza się prąd o niskiej częstotliwości. Dzięki temu zabiegowi dochodzi do rozszerzenia naczyń, przyspieszenia przemiany materii oraz zwiększenia przepływu krwi, dzięki czemu z organizmu zostają usunięte toksyny odpowiedzialne za rozwój pomarańczowej skórki.

Endermologia

Ostatnim popularnym zabiegiem walczącym z cellulitem jest endermologia polegająca na masażu skóry specjalnym urządzeniem wyposażonym w wałki. Pomiędzy tymi wałkami wytwarza się na zmianę nadciśnienie oraz podciśnienie, dzięki czemu głowica urządzenia zasysa skórę, doprowadzając tym samym do rozbicia tkanki tłuszczowej.

Tagged:

LEAVE A RESPONSE

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

You Might Also Like