Medycyna estetyczna

Serwis na temat operacji plastycznych

Zarówno dieta, jak i używki, mają ogromny wpływ na stan i kondycję skóry. Przede wszystkim chodzi o ilość dostarczanych do organizmu witamin, mikroelementów oraz makroelementów. Stosowanie dopasowanych, drogich kosmetyków, regularne wizyty u kosmetyczki, wykonywanie zabiegów w domowym SPA na nic się nie zdadzą, bez zdrowego trybu życia. Szczególnie ważne jest powstrzymanie się od spożywania alkoholu, palenia papierosów oraz innych używek. To, na ile lat wyglądamy, w głównej mierze zależy od nas. Dbanie o siebie to pojęcie bardzo szerokie, które obejmuje przede wszystkim odpowiednią, zbilansowaną dietę, aktywność fizyczną, a ostatnim elementem, stanowiącym zwieńczenie naszych wysiłków jest używanie do pielęgnacji skóry dobrze dobranych balsamów, oliwek, kremów, które podkreślą urodę.

Zdrowy tryb życia

Na zdrowy tryb życia składa się kilka elementów. Po pierwsze odpowiednia dieta. Przede wszystkim należy zrezygnować z dań tłustych, mięsnych, na rzecz lekkich sałatek, warzyw, owoców. Oczywiście jadłospis musi być zbilansowany – nie może w nim zabraknąć ryb, nabiału, ciemnego pieczywa. Ograniczenie diety do kilku ulubionych produktów to nie jest dobre rozwiązanie. Przede wszystkim dlatego, że do organizmu nadal nie będą dostarczane wszystkie niezbędne witaminy i minerały.

Drugim elementem zdrowego trybu życia jest aktywność fizyczna. Sport odgrywa niezwykle istotną rolę. Osiadły tryb życia prowadzi do wiele problemów zdrowotnych oraz otyłości, co z kolei niesie ze sobą następne negatywne skutki. Wystarczy zapisać się na zajęcia fitness, zacząć uprawiać jogging lub po prostu chodzić do pracy spacerem, a nie jak dotychczas samochodem czy autobusem.

W tym wszystkim najważniejsze jest ograniczenie używek, które mają katastrofalny wpływ na kondycję skóry, włosów oraz paznokci. Zaburzają prawidłową gospodarkę organizmu. Nie tylko alkohol czy papierosy, ale także wszelkiego rodzaju inne używki. Ich ograniczenie, a w szczególności zaprzestanie stosowania, wpłynie pozytywnie na działanie całego organizmu.

Przestrzeganie trzech podstawowych, przedstawionych powyżej, zasad zdrowego odżywiania się sprawi, że włosy przestaną wypadać, paznokcie nie będą kruche i łamliwe, a skóra będzie promienieć i wyglądać świeżo oraz młodo.

Co wpływa negatywnie na naszą skórę?

Przede wszystkim należy ograniczyć spożywanie kawy i herbaty. Zawarte w nich składniki mają właściwości odwadniające, w efekcie skóra przestaje zatrzymywać wodę. Niekorzystny wpływ mają także gorące dania i napoje, które powodują rozszerzanie naczynek krwionośnych. Cukier, słodycze, czekolada, batoniki, cukierki to wszystko prowadzi do powstania różnych problemów skórnych, np. trądziku. Niektóre produkty powodują zatrzymanie wody w organizmie, przede wszystkim negatywny wpływ ma sól, żywność wysoko przetworzona. W tym miejscu warto dodać kilka słów na temat dań typu fast food. Przede wszystkim są niezdrowe, powodują otyłość oraz wiele problemów skórnych.

Podsumowując – to właśnie od diety oraz zdrowego trybu życia zależy kondycja skóry. Niezwykle ważne jest dostarczanie witamin oraz minerałów, a unikanie soli, słodyczy, żywności przetworzonej.

3 COMMENTS

  1. Od dzieciństwa mam problemy z cerą naczynkową. Przeczytałam kiedyś artykuł o diecie bogatej w witaminy, która pomaga poradzić sobie z problemem. I faktycznie, odkąd zmieniłam nawyki żywieniowe moja cera wygląda znacznie lepiej.

LEAVE A RESPONSE

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

You Might Also Like