Medycyna estetyczna

Serwis na temat operacji plastycznych

Zabiegi z użyciem osocza bogatopłytkowego

Zabiegi z użyciem osocza bogatopłytkowego są bardzo skuteczne i bezpieczne. Co ciekawe, nie służą tylko jako pomoc w walce z upływającym czasem, ale są również dedykowane , dla osób cierpiących na alergie.

Czym właściwie jest osocze bogatopłytkowe?

PRP, który jest stosowany podczas zabiegu to autologiczny preparat osocza bogatopłytkowego, który otrzymywany jest z własnej krwi pacjentki.

Po pobraniu, krew zostaje odwirowana, na skutek czego uzyskuje się aktywne trombocyty, zawarte w osoczu. Są one niezwykle ważne dla regeneracji komórek skóry. Uzyskany w ten sposób preparat zawiera czynniki wzrostu, które stymulują namnażanie i dojrzewanie komórek naskórka, pobudzają one także syntezę macierzy międzykomórkowej, aktywują mikrokrążenie i stymulują syntezę DNA. Wszystkie te procesy mają ogromny wpływ na stan naszej skóry.

Wskazania do wykonania zabiegu z osoczem bogatopłytkowym

 • poprawa i rewitalizacja skóry twarzy, okolicy oczu, szyi, dekoltu, niekiedy nawet dłoni
 • korekcja zmarszczek, głównie na twarzy i szyi
 • usuwanie blizn powstałych w wyniku trądziku
 • regeneracja skóry po zabiegach chirurgii plastycznej
 • nadmierne wypadanie włosów, regeneracja włosów zniszczonych, łamliwych i pozbawionych blasku
 • polecany u osób cierpiących na alergię, lub u osób z ryzykiem wystąpienia alergii
 • poprawa ukrwienia, nawilżenia i dotlenienia skóry
 • zapewnienie skórze większej elastyczności i lepszego napięcia
 • pozbywanie się głębokich bruzd, np. lwiej zmarszczki
 • poprawa kolorytu skóry

Przeciwwskazania do korzystania z zabiegów z użyciem osocza bogatopłytkowego

 • choroby krwi
 • nowotwory
 • ciąża i karmienie piersią
 • przyjmowanie leków wydłużających czas krzepnienia krwi

Skutki uboczne

Zabiegi z użyciem osocza bogatopłytkowego maja tę ogromną zaletę, że praktycznie nie wywołują żadnych skutków ubocznych. Dzieje się tak ponieważ wszystkie elementy składowe otrzymywane w PRP są pochodzenia autologicznego, czyli od osoby u której wykonywany będzie zabieg. Ryzyko po wstania więc jakiejkolwiek miejscowej reakcji immunologicznej, nietolerancji albo alergii jest całkowicie wykluczone.

Czy zabieg jest bolesny?

Podczas zabiegu można odczuwać delikatny dyskomfort, ale na pewno nie jest to żadnego rodzaju ból.  Na początku popiera się krew od pacjenta, około 10ml, co może być po prostu nieprzyjemne. Następnie podczas podawania preparatu można odczuwać tylko ukłucia igłą. Dla złagodzenia tych mało przyjemnych dla niektórych doznań stosuje się znieczulenie miejscowe.

Jak przebiega zabieg?

Zabieg jest bardzo szybki i prosty. Po poraniu krwi, uzyskaniu preparatu zawierającego osocze i jego zagęszczeniu dodaje się specjalnego odczynnika uzyskując  w ten sposób od 4 do 6 właściwego preparatu. Preparat ten działa poprzez aktywację płytek krwi, które to zawarte w pobranym osoczu, pobudzają je do produkcji specyficznych czynników wzrostu.

Jak długo utrzymuje się efekt?

To jak długo utrzymuje się efekt i kiedy będzie on zauważalny zależy od tego w jakim celu i na jaką partię ciała wykonaliśmy zabieg.

Pierwsze efekty zabiegu widoczne są po około dwóch tygodniach. Przebudowa tkanek zaczyna się już po 48-72 godzinach od pierwszego zabiegu. Poprawę napięcia, elastyczności i gęstości skóry uzyskuje się po wykonaniu trzech zabiegów w odpowiednich odstępach czasowych. Jeśli chodzi o zabiegi na skórę głowy to juz po dwóch zabiegach widoczne jest znaczne zagęszczenie włosów i poprawa ich kondycji

 

2 COMMENTS

 1. Za namową koleżanek dałam się namówić na kilka zabiegów z użyciem osocza bogatopłytkowego. Zabieg niestety trochę szarpnął mnie po kieszeni, ale przychodzi taki okres w którym wszystkie kobiety oddałyby wszystko za nieco młodszy wygląd i piękną skórę. Na swojej cerze zauważyłam wygładzenie drobnych zmarszczek, odżywienie jej i poprawę kolorytu. Polecam z czystym sercem wszystkim Paniom tego rodzaju zabiegi.

 2. Jakiś czas temu u mojego męża zastosowano zabiegi z osoczem bogatopłytkowym na skórę głowy. Stracił bardzo dużo włosów po przebytej chorobie i szukaliśmy wielu rozwiązań. Efekt może nie jest jakiś bardzo spektakularny, ale widoczny i zadowalający dla niego, a to chyba najważniejsze 😉

LEAVE A RESPONSE

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

You Might Also Like