Medycyna estetyczna

Serwis na temat operacji plastycznych

Modelowanie i powiększenie ust kwasem hialuronowym

Nawet niewielkie i asymetryczne usta mogą uzyskać pociągający kształt. Wystarczy skorzystać z odpowiedniego zabiegu medycyny estetycznej!

 Nie każda kobieta została obdarzona przez naturę pełnymi ustami. Asymetrię i niewielką objętość wargi górnej i dolnej można maskować odpowiednim makijażem, ale obecnie do dyspozycji jest jeszcze jedna propozycja – to profesjonalne modelowanie i powiększanie ust z wykorzystaniem kwasu hialuronowego.

Na czym dokładnie polega ten zabieg? Kto może się mu poddać? Jakie są efekty? Ile trzeba za niego zapłacić?

Kwas hialuronowy – wszechstronny sprzymierzeniec urody

Związek taki jak kwas hialuronowy jest obecnie bardzo często używany w zabiegach medycyny estetycznej. To naturalny polisacharyd, który występuje w skórze człowieka i odpowiedzialny jest za jej prawidłowe nawilżenie oraz elastyczność.

W gabinetach medycyny estetycznej możemy skorzystać z zabiegów z użyciem kwasu hialuronowego na zmarszczki, ale również ma on inne zastosowanie – dzięki niemu możliwe jest szybkie i skuteczne modelowanie i powiększanie ust.

Jako że kwas hialuronowy jest związkiem naturalnym, jest on również biozgodny, dlatego zabiegi prowadzone z jego wykorzystaniem są tak bezpieczne i nie powodują wysokiego ryzyka skutków ubocznych. Mogą być również stosowane u każdego – niezależnie od wieku.

Jak wygląda modelowanie i powiększanie ust kwasem hialuronowym?

Zabieg modelowania i powiększania ust z wykorzystanie kwasu hialuronowego polega na wprowadzeniu tej substancji z wykorzystaniem cienkiej igły bezpośrednio w usta. Ilość kwasu hialuronowego oraz miejsca jego wstrzyknięcia dobierane są indywidualnie w zależności od efektów oczekiwanych przez pacjentkę.

Powiększanie ust stosuje się w celu nadania im większej objętości – można zrobić to osobno dla górnej i dolnej wargi albo jednocześnie dla obu. Z kolei modelowanie pozwala na skorygowanie dysproporcji w symetrii warg, gdy jedna z nich jest mniejsza od drugiej. Dodatkowo, modelowanie i powiększanie ust z wykorzystaniem kwasu hialuronowego powoduje zmiękczenie ust i ich nawilżenie.

Zabieg prowadzony jest najczęściej w lekkim znieczuleniu, dlatego nie powoduje dyskomfortu u pacjentki. Bezpośrednio po nim usta mogą być lekko obrzęknięte i zaczerwienione. Mogą pojawić się też niewielkie zasinienia. Zmiany te znikają jednak w ciągu kilku dni, odsłaniając ostateczny efekt.

Pacjentka może zdecydować się zarówno na bardzo naturalne powiększanie ust z niewielką ilością preparatu, jak również może wybrać bardziej zauważalny efekt uwypuklenia.

Jak długo utrzymuje się rezultat modelowania i powiększania ust kwasem hialuronowym?

Kwas hialuronowy jest związkiem, który nie pozostaje w skórze na zawsze po wstrzyknięciu. Jest rozbijany i wydalany w naturalnych procesach metabolicznych, dlatego też modelownie i powiększanie ust należy przeprowadzać regularnie dla podtrzymania efektu.

W zależności od indywidualnych predyspozycji pacjentki kwas hialuronowy pozostaje w ustach na okres od 4 do 6 miesięcy. Może on skrócić się u osób prowadzących złą dietę, palących papierosy, opalających się w solarium albo na słońcu, co sprzyja zanikowi tego związku.

Gdy efekt modelowania i powiększenia ust nie jest już widoczny, zabieg można wykonać ponownie.

Modelowanie i powiększanie ust – przeciwwskazania do zabiegu:

  • ciąża i okres karmienia piersią
  • aktywne infekcje skóry
  • skłonność do powstawania bliznowców
  • choroby autoimmunologiczne
  • inne zabiegi w tym obszarze z użyciem trwałych wypełniaczy

 Ile kosztuje modelowanie i powiększenie ust kwasem hialuronowym?

Cena zabiegu zależna jest przede wszystkim od ilości wykorzystanego kwasu hialuronowego, ale również od indywidualnej polityki cenowej gabinetu.

Najczęściej za zabieg zapłacimy od 800 do 1500 złotych. Dokładne informacje o cenie można uzyskać w gabinecie.

Na profesjonalne modelowanie i powiększanie ust zaprasza Akademia Medycyny Estetycznej dr Szczepańska działająca w Mielcu oraz w Rzeszowie. Więcej informacji na temat zabiegu można uzyskać na stronie internetowej: https://drszczepanska-ame.pl/zabiegi/powiekszanie-i-modelowanie-ust/.

LEAVE A RESPONSE

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

You Might Also Like